sourceforge.net - häkkerlik mõtteviis

Sourceforge.net kommuun, mis juhib vabavara arendamist ja levikut. Või nagu nad ise ütlevad: "SourceForge is dedicated to making open source projects successful.
We thrive on community collaboration to help us create the leading resource for open source software development and distribution. With the tools we provide, 3.4 million developers create powerful software in over 324,000 projects. Our popular directory connects more than 46 million consumers with these open source projects and serves more than 4,000,000 downloads a day. SourceForge is where open source happens." http://sourceforge.net/about

Mõeldakse seal välja alati midagi uut, kui see uus on hea siis haakub sellega palju nokitsejaid, sest on vaba ligipääs - süvenenud jagamiskultuur, ja tulemus on veel parem.

Sisuliselt tehaksegi seal "häkke" - ebastandardne tehnoloogiakasutus, seda selles mõistes, et kellelgi on ilmselt mingi probleem või siis hoopis hea idee, kuidas mõnda asja teisiti või omamoodi lahendada ja kirjutab sellele oma lahenduse ehk "häki". Olgu see siis terviklik tarkvara lahendus või mingi moodul või veaparandus olemas olevas tarkvaras.

Vastab kõigile MIT'i algsetele häkkerieetika Steven Levy poolt kokku võetud järgmistesse punktidele:
- Ligipääs arvutitele ja kõigele muule õpetlikule peaks olema totaalne ja piiramatu. Alati rõhuta praktilist kogemust! (ligipääs vaba, praktiline kogemus tuleb "source" muutes või tarkvara kasutades)
- Kogu info peaks olema vaba (algkood on vaba ja igaüks saab uurida)
- Ära usalda võimu, vaid pigem detsentraliseeri (ei ole konkreetset organisatsiooni, kes kirjutab koodi vaid igaüks võib oma versiooni ja täienused lisada)
- Häkkereid tuleb hinnata häkkimise, mitte libakriteeriumide nagu diplomi, vanuse, rassi või positsiooni alusel (populaarseks saavad head ja kasulikud tarkvarad, mitte need, millele hea turunduskampaania organiseeritud)
- Arvutiga saab luua kunsti ja ilu (näiteks: http://sourceforge.net/projects/gimponosx/ või http://sourceforge.net/projects/audacity/?source=directory)
- Arvuti võib muuta elu paremaks (sealt saadud tarkvara aitab paljude probleemide puhul või eesmärkide saavutamiste)

Kehtivad Eric Raymond välja toodud viis mõtteavaldust, mis enamikku häkkereid ühendavad:
1. Maailm on täis imelisi probleeme, mis ootavad lahendamist (kõikidele probleemidele saab keegi kirjutada ja avaldada oma tarkvaralise lahenduse ja seda seal evitada)
2.Ühtki probleemi ei tuleks lahendada kaks korda. (et kõike ei peaks uuesti välja mõtlema siis ongi see keskne koht kuskohast leiab juba lahendatud asjadele lahendused)
3. Igavus ja nüridus on kurjast (igav seal juba ei hakka, leidub igale maitsele midagi)
4. Vabadus on hea (kõik kood on vaba)
5. Suhtumine ei asenda kompetentsi (kõik, mis on hea saab populaarseks)NavigationUser login

Lorem ipsum dolor sit amet, porro quaerendum per in, no nonumes consetetur mel. Reque euismod no est, cu eum quem intellegat, malis scriptorem pro id.
User | Read more


Lorem ipsum dolor sit amet, porro quaerendum per in, no nonumes consetetur mel. Reque euismod no est, cu eum quem intellegat, malis scriptorem pro id. Ad ius augue impetus forensibus. Usu mucius blandit detraxit ea. Consul salutatus corrumpit ut per. Ius solum sapientem ei, ut vix ubique reprimique.
User | Read more


whybox
 
whybox