Net Nanny_

Net Nanny filtertarkvara on hea lihtne vahend laste internetis toimetamiste piiramiseks ja jälgimiseks. Juhtugu siis nende valele internetilehele sattumine meelega või kogemata. Just lihtne vahend ja lihtsatele kasutajatele, mõni vähegi nutikam teismelisest arvutikasutaja saab kindlasti sellistest filtertarkvaradest mööda.

Saab igale Windowsi kasutajale defineerida oma piirangud, kas siis valides mõne eeldefineeritud või seadistades ise oma valikutega profiili. Variant on ka kui arvutis kasutatakse ühte Windowsi kasutaja kontot siis iga "uue internetti minemise" peale tuleb sisestada oma Net Nanny profiili parool ja piirangud rakenduvad selle põhiselt. Väga positiivne on see, et Net Nanny on toetatud ka Linuxi (Android), iOS ja Mac OS X põhiste arvutite/telefonide/tahvelarvutite peal.

Net Nanny'st on abi ka siis kui lapsed on juba natuke nutikamad ja on välja "googeldanud", et läbi proxy brauseriga netis käies osa filtertarkvara ei tööta. Net Nanny puhul proxy lisamisest ei ole abi. Muidugi kui lapsed on juba nii nutikad, et restardivad arvuti dvd/usb pealt käima mõne linuxi live versiooni siis siin Net Nannyst abi ei ole (tuleb ise ka nutikas olla - variant on siis BIOS panna parooli alla ja cd ja usb bootimine üldse ära keelata).

Internetilehekülgi piiratakse nimekirja põhiselt ja ka dünaamilise sisu analüüsi alusel. Näiteks vastavate piirangutega minnes playboy.com lehele tuleb kenasti teade, et selle lehe vaatamine on Net Nanny poolt piiratud. Muidugi kui lapsel on soov mõnele lehele ikkagi ligi pääseda viimasel hetkel koolitöö jaoks ja parasjagu vanemaid ei ole kodus siis saab häälestada ka lapsele loa muuta lubatud lehekülgede nimekirja. Seda ei saa muidugi niisama lihtsalt teha - vajalik lisaparool ja muutmisest läheb teavitus vanemate emailile.

Ise kasutajale piiranguid häälestades saab blokeerida internetilehtede ligipääsu erinevate kategooriate alusel, naäiteks: alkohol, porno, igasugune illegaalne tegevus, relvad, tubakas, shoppamine, usk, reisimine jne. kokku üle 30.

Saab jälgida jututubade vestlusi tagantjärgi ja vaadata, kuidas laps toimetab sotsiaalvõrgustikes (sõbralistid, kui palju infot on enda kohta avaldatud jne.).

Lapse tegevuste kohta saab detailse raporti. Jälgida saab, mis gategooriate kaupa, mis lehti on külastatud. Hea on, et raportit saab vaadata ka kodust eemal olles suvalise internetiühendusega arvuti tagant, kui sinna just ei ole vastavate piirangutega Net Nanny installeeritud :)

Piirata saab ka üldisemalt kui internetilehekülgedele ligipääs. Näiteks saab kontrollida, mitu tundi päevas/nädalas on üldse lubatud internetis olla. Või siis saab defineerida internetis oleku ajad vastavalt graafikule. Siin lihtne kellaaja tagasi muutmine Windowsis ei anna võimalust kauem internetis olla, Net Nanny kasutab selleks oma enda ajaarvutamise statistikat(andmeid oma serverist), mis ei sõltu Windowsi kuupäevast ja kellaaajast.NavigationUser login

Lorem ipsum dolor sit amet, porro quaerendum per in, no nonumes consetetur mel. Reque euismod no est, cu eum quem intellegat, malis scriptorem pro id.
User | Read more


Lorem ipsum dolor sit amet, porro quaerendum per in, no nonumes consetetur mel. Reque euismod no est, cu eum quem intellegat, malis scriptorem pro id. Ad ius augue impetus forensibus. Usu mucius blandit detraxit ea. Consul salutatus corrumpit ut per. Ius solum sapientem ei, ut vix ubique reprimique.
User | Read more


whybox
 
whybox